Aktuální příspěvek

Lev Tygr: Černé tajemství Karla IV.
Nakladatel: Eminent
Vybral: Tanečník
Kategorie: Humor, satira
Den: 24.09.2015
Švanda byla, když někdy v šesté třídě se Adámek s Kořínkem rozhodli spáchat sebevraždu, protože dostali v pololetí trojky z chování a považovali to za strašlivou křivdu. Sesmolili dopis samotnému ministrovi školství, ve kterém žádali okamžitou revizi případu. Kupodivu je v tom ministr nechal a neobtěžoval se ani brnknout. Dobrá, když to nejde po dobrým, půjde to po zlým! Oběti spiknutí se dohodly, že se společně utopí v Labi. Smrt v mrazivých vodách řeky bude ta správná pobídka pro celý pedagogický sbor, aby tam urychleně naskákal taky. K Labi se vydali tři. Kromě sebevrahů i třídní kronikář, aby jejich odchod zaznamenal pro další generace. Matně se mi vybavuje, jak později Adámek v hospodě vyprávěl: "Tak jsme tam stáli na břehu a furt jsme se nemohli odhodlat. Mrzlo, až praštělo, a u břehu se dělal ledovej škraloup. Pavel Studeckej, kronikář, se ptal, co chceme vzkázat lidstvu, a Béďa Kořínků řek, že ať nám všichni vylížou prdel. Pak jsme se rozbrečeli, chytli jsme se za ruce a skočili. Vynořili jsme se oba současně, Béďa měl vytřeštěný oči a zařval: "Ty vole, dyť nastydneme!"
Tak jsme se vydrápali na břeh a makali domů. Kronikář za náma křičel, že to nemá cenu, ať neblbneme a skočíme tam pořádně!"
Recenze knihy / Anotace
Lev Tygr, kapelník Pražské šunky, příležitostný učitel, hasič a blázen, lepí dohromady své neuvěřitelné historky s metafyzickými úvahami a skutečným příběhem, kdy navštěvoval manžele Tomášovi, kteří mu pomáhali najít duševní rovnováhu. Naprosto bizarní kniha, ale těžko se odkládá.